سوهان کشیدن بینی یا رسپینگ چیست ؟ ما در این بخش از مقاله توضیحات کاملی را درباره این روش ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

همانطور که مستحضرید در نوشته های پیشین در مورد انواع بافت و شکل بینی و نیز روش‌های جراحی ، دوره نقاهت معایب و مزایای هریک از روش‌های مرسوم جراحی بینی برای بینی های استخوانی و بینی های گوشتی به بحث و گفتگو پرداختیم. حال بر آنیم تا در این بند به معرفی روشی دیگر از روش های جرای زیبایی بینی بپردازیم. بینی‌های استخوانی معمولا از دو قسمت استخوانی و غضروفی تشکیل شده اند از روش هایی مرسوم برای رفع قوز های بینی کشیدن سوهان بینی یا رسپ بینی است.

 

روش‌های سوهان کشیدن بینی 

با این روش پزشک جراح بینی با سوهان کشیدن بینی سعی در حذف قسمت های قوز دار بینی می‌کند. به این عمل رسپینگ بینی نیز می‌گویند. برا عمل کشیدن سوهان بینی مانند سوهان ناخن دارای برجستگی های برای رفع عیوب موجود است با این تفاوت که جنس رسپ از به طور معمول از فولاد ضد زنگ است.

سوهان بینی بسته به نوع استفاده انواعای دارد که شامل :

  • سوهان بینی نرم که برای فرم دهی های نهایی و گاین استفاده می شود
  • سوهان سوزنی که استفاده این سوهان برای حذف قوزهای درشت است.
  • سوهان بینی عاج درشت از این سوهان برای بینی هایی که قوز متوسطی دارند استفاده می شود.

عمل رسپینگ نیز همانند سایر عمل های بینی نیاز به برش بافت بینی و به اصطلاح جراحی دارد تنها تفاوت این عمل در این است که در روش‌های دیگر جراح بافت اضافی را برش می‌دهد یا در برخی موارد مجبور به  شکستن بافت می‌شود اما در رسپ بینی تنها با کشیدن سوهان عمل انجام می‌شود. عمل سوهان کشیدن بینی معمولا به عنوان یک روش مستقل و گاهی نیز به عنوان مکمل عمل بینی انجام می‌شود. بدین معنا که ممکن است پس از انجام یک جراحی نیاز باشد تا جراحی با سوهان کشیدن عمل را به پایان برساند. همانطور که گفته شد رسپینگ نیز نوعی جراحی بینی استخوانی است بنابراین پس از جراحی شاهد کبودی و تورم بافت بینی خواهیم بود. مدت زمانی که تورم بافت ممکن است به طول بینجامد حدود 9 ماه الی یکسال می باشد.