بلفاروپلاستی چیست ؟ عمل زیبایی پلک بالا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

بلفاروپلاستی چیست ؟ بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک بالا برای کاهش افتادگی و پف پلک بالا در برخی مواقع پلک پایین انجام می‌شود. در برخی شرایط با تشخیص پزشک جراح عمل بلفاروپلاستی روی هر دو پلک انجام می شود. این عمل باعث جوانسازی صورت شما می شود و حس اعتماد به نفس ویزه ای به شما می بخشد. این عمل نیاز سرپایی انجام شده و فرد مراجعه کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی بلافاصله مرخص می شود. این عمل برای افرادی مناسب است که به خاطر افتادگی بیش از حد دچار مشکل در دید هستند. البته در برخی مواقع این عمل با هدف زیبایی توسط دکتر دوغایی مقدم انجام می‌شود.

 

بهترین کاندید بلفاروپلاستی

با گذشت زمان و افزایش سن ، به تدریج در پلک فوقانی پوست پلک، افتادگی ایجاد شده و چشم حالت خسته و پف کرده پیدا می کند. از طرفی خانم‌ها متوجه می شوند که به علت افتادگی پوست پلک، سطح کمتری برای آرایش پشت پلک وجود دارد و این موضوع نیز در زیبایی فرد موثر خواهد بود.

این بیماران کاندیداهای مناسبی برای جراحی پلک فوقانی هستند. در صورت عدم جراحی به موقع پلک، این افتادگی می تواند به حدی تشدید شود که میدان دید جانبی بیمار را هم محدود کند. در این موارد نیز جراحی بلفاروپلاستی علاوه بر بهبود زیبایی چشم‌ها موجب درمان محدودیت میدان بینایی بیمار نیز می شود.

نحوه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا 

برای رفع پف پلک بالا تنها راه درمان عمل زیبایی پلک بالا یا بلفاروپلاستی است. در روش بلفاروپلاستی پف پلک بالا بخش نازکی از پوست و چربی اضافه جدا می شود.

 

عوارض احتمالی عمل بلفاروپلاستی

  • عدم دید صحیح به صورت موقت
  • عفونت پلک
  • جای اسکار زخم
  • بی‌حسی پلک‌
  • عدم تقارن دو چشم

البته لازم است بدانید که این عوارض با انتخاب اشتباه پزشک جراح ممکن است اتفاق بیفتد.

نکات مهم بعد از عمل بلفاروپلاستی

  • تا چند هفته بعد از عمل بلفاروپلاستی از عینک آفتابی استفاده کنید.
  • بعد از عمل از ورزش های سنگین و بلند کردن اجسام خودداری کنید.

 

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *