عمل بینی گوشتی تحولی در ظاهر شما + محاسبه هزینه

عمل بینی گوشتی به دامنه ای از پروسیجرهای جراحی بینی مربوط می شود که بر روی بینی های گوشتی که دارای ویژگی های متفاوت با بینی های استخوانی هستند، انجام می شود. این پروسیجر برای بهبود دادن شکل ظاهری و عملکرد بینی طراحی شده است. بهترین جراح بینی گوشتی دکتر مهران دوغایی مقدم ، با ترسیم برترین طرح درمان متناسب با نیازهای هر بیمار به طور سفارشی و با در نظر گرفتن تمام جنبه هایی که می تواند در دستیابی به بهترین شکل دهی دخیل بوده و مطلوب ترین نتیجه را خلق کند ، این فرایند را در یک همکاری مشترک با بیمار در مسیری پیش می برد که ماحصل آن، رضایت بیمار خواهد بود.

عمل بینی گوشتی در تهران - دکتر مهران مقدم

عمده ترین دلایل انجام عمل بینی گوشتی چیست؟

 • شکل دهی نوک بینی بدشکل،بی شکل و اغلب گوشتالو و بزرگ
 • کوچک کردن اندازه بینی بسیار بزرگ
 • درمان انحراف احتمالی روی تیغه میانی بینی
 • جمع کردن پره های باز و سوراخ های بزرگ بینی

موارد فوق تنها تعداد معدودی از مشکلاتی هستند که در بینی های گوشتی وجود داشته و به واسطه تکنیک های جراحی بینی گوشتی قابل درمان است. بینی های گوشتی به داشتن پوست ضخیم و غضروفهای ضعیف شهرت دارند و این ویژگی، یکی از نقاط ضعف در این نوع بینی محسوب می شود.

بسیاری از پزشکان در حین جراحی با روشهای مختلف اقدام به کم کردن ضخامت پوست و رساندن آن به یک سطح ایده آل می کنند ولی ، در واقع تمام این روشها با تحریک بافتهای عمقی پوست موجب تشکیل بافت اسکارو ضخیم شدن موضعی پوست در آن ناحیه و بدفورمی های بعدی و بدتر شدن شرایط خواهند شد. تنها روش قابل اتکا برای نازک کردن پوست بیمار ،ایجاد یک ساختار قوی غضروفی استخوانی می باشد و فشار این ساختار بر روی پوست احاطه کننده در درازمدت موجب کم شدن ضخامت پوست و شکل دهی مناسب به بینی بیمار خواهد شد.

آیا بینی گوشتی بعد از عمل به شکل اولیه خود باز می گردد؟

در تکنیک های پیشرفته ای که جراحان ماهر و با تجربه به کار می گیرند، چارچوب بینی به گونه ای تقویت می شود که بینی بعد از عمل، دیگر به شکل اولیه خود باز نمی گردد و شکل زیبای خود را برای همیشه حفظ خواهد کرد. قوی بودن این چارچوب رمز کلیدی در ماندگاری و پایداری شکل نوک بینی می باشد.

عمل بینی گوشتی عروسکی

هر چند زیبایی یکی از اهداف عمده در جراحی بینی گوشتی است ولی بینی که روی یک صورت، زیبا دیده می شود الزاماً بر روی همه صورت ها این ویژگی را نخواهد داشت. بینی عروسکی یکی از مدل هایی است که به خودی خود، زیباست ولی اغلب نمی تواند با توجه به ویژگی های بینی گوشتی، نتیجه زیبایی را به ارمغان بیاورد. معمولاً مدل عروسکی، مدلی است که برای بینی های گوشتی توصیه نمی شود و در صورتیکه فرد اصرار به داشتن یک بینی عروسکی داشته باشد باید بداند که ریسک بازگشت فورم بینی به حالت قبل از عمل با گذشت زمان بسیار زیاد خواهد بود.

تیپ پلاستی در جراحی بینی گوشتی

تیپ پلاستی پروسیجر جراحی است که عمدتاً روی تغییر شکل نوک بینی تمرکز می کند. این پروسیجر را می توان به تنهایی یا در ترکیب با سایر فرآیندهای عمل بینی گوشتی انجام داد. هدف از این عمل، شکل دادن به نوک بینی و خلق شکل ظاهری زیباتر در این بخش از بینی می باشد.استفاده از روشهای غیرتخریبی تیپ پلاستی برخلاف روشهای قدیمیتر و تخریبی، در بینی های گوشتی بسیار موفقیت آمیز بوده و فورم دهی مناسب نوک بینی در بینی های گوشتی، بیشترین تاثیر را در رسیدن به یک نتیجه مطلوب ایفا می کند.

تکنیک پرزرویشن در جراحی بینی گوشتی چیست؟

پرزرویشن، تکنیک جراحی جدیدی است که در آن تلاش می شود تا جایی که ممکن است ساختار اوریجینال بینی بیمار حفظ شود و در کنار آن نتایج زیبای دوست داشتنی و مطلوبی حاصل شود. پرزرویشن بافت نرم و رباط های بینی منجر به یک انقلاب چشمگیر در نتایج بینی های گوشتی شده است .با این روش بهترین کنترل بر روی چگونگی توزیع بافت نرم بر روی بافت سخت بینی ایجاد می شود و حصول نتایج بسیار عالی ، قابل پیش بینی و در دسترس شده است.روش پرزرویشن در حال حاضر توسط تعداد معدودی از جراحان انجام می شود و خوشبختانه علی رغم پیچیده بودن این روش، نتایج بکارگیری این روش در بیمارانم در یک سال گذشته بسیار خشنود کننده می باشد.

چگونه برای عمل جراحی بینی گوشتی آماده شویم؟

 • درباره جراح بینی گوشتی بالقوه تان تحقیق کنید. به دنبال متخصص جراحی پلاستیکی بگردید که در زمینه عمل بینی گوشتی تجربه فراوان دارد.
 • اهداف تان را از این جراحی به خوبی شفاف سازی کنید.
 • خطرات و عوارض این پروسیجر را به خوبی بشناسید و درباره دوره ریکاوری بعد از رینوپلاستی بینی گوشتی کسب اطلاعات کنید.

هزینه عمل بینی گوشتی

شفاف سازی قیمت یکی از دغدغه های مهم هر بیمار است ولی نکته قابل توجه این است که نباید هزینه را به عنوان فاکتور شماره یک، در جایگاهی بالاتر از انتخاب جراح بینی، قرار داد. بدون شک، دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش، هدف اصلی هر بیمار است و با انتخاب یک جراح بینی گوشتی خوب که در زمینه جراحی بینی گوشتی از مهارت سطح بالایی برخوردار است، می توانیم پتانسیل به دست آوردن یک نتیجه رضایت بخش را افزایش دهیم.

عوارض این جراحی

مثل هر پروسیجر جراحی دیگر، عمل بینی گوشتی نیز دارای عوارض جانبی می باشد. صحبت کردن با جراح درباره خطرات و عوارض جانبی بالقوه، قبل از تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت این پروسیجر، بسیار مهم است. این گفتگو می تواند اطلاعات ویژه ای را به دست داده و به شما در انجام یک تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

کبودی،ورم و دردمختصر، گزینه هایی هستند که تجربه کردن آنها بعد از جراحی، اجتناب ناپذیر خواهد بود ولی مواردی از عوارض جانبی هستند که معمولاً به بی تجربگی جراح یا عدم رعایت نکات مربوط به مراقبت های بعد از عمل بینی ارتباط دارد. پس بدیهی است برای در امان ماندن از عوارض خطرناک، انتخاب یک جراح خوب، یکی از مهم ترین الویت هاست.

آیا این پروسه روی شکل لب ها اثر می گذارد؟

این پروسیجر زیبایی به طور موقتی در طول اوایل دوره ریکاوری، بر روی شکل ظاهری لب ها اثر می گذارد و باعث متورم شدن لب بالا می شود. اگر نوک بینی به عنوان بخشی از عمل بینی گوشتی ، بالا کشیده شده باشد، شکل ظاهری لب بالا نیز بهبود پیدا خواهد کرد.

آیا جراحی بینی گوشتی باعث رفع خرناس و آپنه خواب می شود؟

عمل جراحی بینی گوشتی علاوه بر اهداف زیبایی، اهداف عملکردی یا فانکشنال را نیز دنبال می کند. به این ترتیب، مشکلات تنفسی از قبیل خرناس کردن و آپنه خواب نیز درمان می شود.

حداقل سن برای عمل بینی

حداقل سن پیشنهادی برای عمل بینی گوشتی، 18 سالگی می باشد چون قبل از این سن، بینی هنوز به رشد کامل خود نرسیده است. گفته می شود که بازه سنی ایده آل برای این فرایند بین 18 تا 40 سالگی است چراکه تا دهه چهارم زندگی، پوست هنوز خاصیت ارتجاعی خود را حفظ کرده و می تواند با تغییر شکل های داده شده در چارچوب غضروفی و استخوانی بینی، سازگار شود. البته این بدان معنی نیست که بعد از این سن، نمی توان برای این فرایند زیبایی اقدام کرد. مادامی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید و به بیماری زمینه ای که محدودیت هایی را برای قرار گرفتن تحت جراحی برایتان به وجود آورد مبتلا نباشید و نیز انتظارات تان از نتیجه جراحی، منطقی باشد، می توانید از نتایج دوست داشتنی این پروسیجر بهره مند شوید.

گرافت غضروفی در عمل جراحی بینی گوشتی چیست؟

پروسیجر گرافتینگ نوعی جراحی است که در آن از غضروفی که از بخش های دیگر بدن گرفته شده است برای شکل دادن و ایجاد کانتورینگ و زاویه سازی در بینی استفاده می شود. غضروف نوعی بافت همبند است که از چارچوب بینی پشتیبانی می کند. این روش بخصوص در بینی های گوشتی بسیار کمک کننده بوده و برای رفع ایرادات ساختاری، بهبود شکل و ایجاد تقارن در بینی استفاده می شود. لازم به ذکر است که عمل گرافتینگ، در مقایسه با انواع جراحی های مربوط به بینی، پیچیده تر می باشد و در نتیجه سپردن آن به دست یک متخصص جراح بینی گوشتی صاحب مهارت و تجربه بسیار حائز اهمیت است.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

اقدامات مختلفی وجود دارد که می تواند در سپری شدن یک دوره بهبود موفقیت آمیز مفید واقع شود. برخی از این اقدامات عبارتند از:

 • دنبال کردن دستورات پزشک در خصوص مراقبت از زخم ها، مصرف داروهای مسکن، اجتناب از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین و بسیاری موارد دیگر، با دقت بالا
 • استراحت کردن به اندازه کافی
 • اجتناب از فعالیت های ورزشی و فیزیکی سنگین در طول دوره توصیه شده توسط پزشک
 • استفاده از کمپرس یخ خصوصاً در طول 48 ساعت اول بعد از عمل
 • اجتناب از فین کردن
 • مراقبت از بینی در برابر نور خورشید
 • اجتناب از مصرف الکل و کشیدن سیگار

بطور خلاصه باید گفت که امروزه در سایه ی استفاده از روشهای غیرتخریبی و تقویت کننده ساختار، همراه با استفاده از روش گرافتینگ و در زمینه ی روش پرزرویشن بافت نرم ،رباط ها و میدوالت نتایج عمل بینی گوشتی بسیار قابل پیش بینی تر از گذشته بوده و در دسترس می باشد. و در صورتیکه توسط یک جراح کارآزموده و با دانش و تجربه انجام شود نتیجه مطلوب و مناسبی در انتظارتان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *