درباره لیفت ابرو

وقتی که ابروها را بالا می بریم، خطوط افقی روی پیشانی شکل می گیرد و زمانی که اخم می کنیم خطوط عمودی بین ابروها ایجاد می شوند. تکرار این مورد باعث ایجاد چین و چروک و یا خطوط اخم می شود. همانطور که پیش تر گفته شد جراحان زیبایی به وسیله سم بوتولونیوم و فلج کردن برخی از ماهیچه‌ها باعث از بین رفت چین و چروک و جوان سازی چهره افراد می‌شوند . یکی از مناطقی که خواهان جوان سازی فراوانی دارد ابرو است که به آن لیفت ابرو می گویند. ابرو افتاده رو به پایین تاثیر منفی روی صورت شما دارد و صورت شما را پیرتر نشان می دهید.

بنابراین بهترین روش برای بالا کشیدن ابرو و جوانسازی صورت تزریق بوتاکس ابرو است. بدین صورت که پزشک با تزریق بوتولونیوم میزان معینی از ماده بوتاکس به اطراف ابرو ( معمولا زیر ابرو) باعث فلج شدن عضلات آن قسمت و در نتیجه رفع افتادگی و چین و چروک آن می شوند همانگونه که مشاهده می کنید مکانیسم عمل آن نیز همانند سایر اعمال تزریق بوتاکس است.

بوتاکس ابرو

سم بوتولینوم که در ایران، با نام تجاری بوتاکس معروف است در حقیقت سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم بوده و با هدف ایجاد فلج موقت عضلات بکار می رود.

امروزه کاربرد بوتاکس صورت  از انواع جراحی زیبایی صورت است که در علم پزشکی بسیار گسترده می باشد  و در تخصص های مختلف پزشکی کاربردهای متنوع درمانی برای بوتاکس پیدا شده است که تشریح همه ی این موارد در حوصله این نوشتار نمی‌باشد، ولی شایعترین مورد استفاده از بوتاکس صورت برای درمان و یا پیشگیری چین و چروک های ایجاد شده در صورت و با هدف زیبایی  و جوانسازی می‌باشد. 

با تزریق بوتاکس در زیر پوست به طور موقت فعالیت آن قسمت از عضلات صورت متوقف شده و و روند چین و چروک شدن پوست شما را به تاخیر می اندازد. از انواع رایج بوتاکس صورت در ایران می‌توان به بوتاکس ابرو، پیشانی، دورچشم و.. اشاره کرد. در این بخش قصد داریم تا به بررسی انواع بوتاکس، هزینه بوتاکس ابرو و ماندگاری آن بپردازیم. 

تاثیر بوتاکس در زیبایی صورت

امروزه تزریق بوتاکس ابرو و صورت پرطرفدارترین مداخله زیبایی است که بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود و با ایجاد فلج نسبی و موقت عضلات صورت باعث صاف شدن چین و چروک‌های صورت و ایجاد ظاهری جوان‌تر در افراد می‌شود.

کاربرد بوتاکس در نواحی مختلف صورت و بدن

شایع ترین موارد کاربرد لیفتینگ صورت یا لیفت ابرو استفاده از آن برای بهبود چین و چروک‌های ناشی از اخم کردن (که در بین ابروها یا روی پیشانی ایجاد می‌شوند – بوتاکس ابرو ) و چروک‌های اطراف چشم و دهان (که در موقع خندیدن ظاهر می‌شوند) می باشد. 
بیشترین و بهترین نتایج لیفت ابرو در موارد تزریق در ناحیه ی پیشانی حاصل می شود ولی گاهی در موارد دیگر نیز می توان با رعایت احتیاط از بوتاکس استفاده کرد. از جمله این موارد استفاده از سم بوتولینوم برای بهبود چروک های ظریف زیر چشم، چروک های اطراف لب، افتادگی های گوشه های لب و در مواردی که هنگام خندیدن لثه های فرد بصورت غیرعادی دیده می شوند(gummy smile ) هستند.
در ناحیه‌ی گردن نیز در افراد مسن برای از بین بردن باند‌های عمودی گردن بکار می رود و از طرفی سود بخشی سم بوتولینوم در بیماران با سردرد های میگرنی که مقاوم به درمان های معمول هستند و یا به دلایل خاص قادر به استفاده همیشگی یا متناوب از داروهای مربوطه نمی باشند نیز ثابت شده است. تزریق بوتاکس علاوه بر زیبایی خاصیت درمانی در برخی موارد را نیز دارد. از موارد درمانی تزریق بوتاکس می‌توان به کاهش تعریق در کف دست و زیربغل، درمان قرینه نبودن صورت، درمان و بهبودی زخم و اسکار اشاره نمود.

موارد کاربرد بوتاکس در زیبایی

اثربخشی بوتاکس موقت بوده و در افراد مختلف بین سه تا شش ماه طول خواهد کشید.
تزریق بوتاکس ابرو و صورت برای بیمار اقدام ساده ای می باشد و به بی حسی و یا بی هوشی نیاز ندارد.
اثرات بوتاکس صورت بلافاصله پس از تزریق ظاهر نمی شوند و معمولا از روز سوم به بعد به تدریج بیمار متوجه اثرات آن خواهد شد.
اثرات بوتاکس تا دو هفته تشدید خواهد شد و پس از آن با سرعت بسیار کم این اثرات در مدت سه تا شش ماه تضعیف خواهد شد.
لیفت ابرو در بهبود چروک های دینامیک صورت (چین هایی که فقط در حالت هایی مثل اخم کردن، خندیدن و گریه کردن ایجاد می شوند) بسیار چشمگیر است ولی در مورد چروک های استاتیک صورت (چین هایی که بصورت پایدار در صورت ایجاد شده اند) تاثیر محدودی داشته و البته از تشدید آنها پشگیری خواهد کرد.
استفاده زود هنگام از بوتاکس باعث پیشگیری از ایجاد این چین و چروک های پایدار خواهد شد.
بهترین زمان برای استفاده مجدد از بوتاکس پس از ،از بین رفتن کامل اثر آن و معمولا هر سه تا شش ماه می باشد ولی در بسیاری از مواقع  استفاده با فواصل بسیار طولانی تر هم بسیار سود مند می باشد. (از استفاده مجدد بوتاکس در زمانیکه هنوز اثرات تزریق قبلی باقی مانده باید پرهیز کرد. 

کاربرد درمانی بوتاکس 

همانطور که پیشتر گفته شد بوتاکس علاوه بر زیبایی کاربردهای درمانی نیز دارد.  افتادگی پلک، تعریق بیش از حد، میگرن، اختلالات عصبی از جمله مواردی هستند که با تزریق بوتاکس قابل درمان هستند. 

نواحی تزریق بوتاکس 

اگر به دنبال بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس هستین لازم است بگویم بهترین نتایج حاصله از بوتاکس در قسمت بالایی صورت یعنی در ناحیه ابرو و پیشانی است.بعد از انتخاب جراح زیبایی صورت و مراجعه برای تزریق بوتاکس ابرو، در صورت نیاز ممکن است برای بررسی واکنش بدن شما، مقداری کمی از بوتاکس جهت تست تزریق شود سپس بعد از آن که بدن شما واکنش نشان نداد تزریق اصلی انجام شود.
تزریق بوتاکس  توسط سوزن های ریز انجام می شود و اگر در این مورد دچار استرس هستید حتما قبل از تزریق، این مورد را با پزشک خود مطرح کنید. دوره نقاهت پس از تزریق بین 1 الی 2 هفته می باشد و مدت زمان دوران نقاهت شما بستگی به مواد تزریقی و تبحر پزشک شما دارد. 

میتوانید مقاله جراحی زیبایی بینی را مطالعه کنید.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

در این نوع عمل، به دلیل عدم درد نیازی به بیهوشی نیست و با استفاده از سوزن های بسیار ریز مواد به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. این کار باید توسط پزشک متخصص و با تجربه  انجام شود تا بعد از انجام بوتاکس نتیجه رضایت بخشی را مشاهده کنید. انجام این عمل با توجه به ناحیه تزریقی بین 10 الی 15 دقیقه می باشد.معمولا تزریق بوتاکس ابرو و صورت بصورت سرپایی و در مطب انجام می شود قبل از انجام تزریق می توان با استفاده از کرم های موضعی بی حس کننده و یا  پک یخ کمی محل تزریق را بی حس کرد.

بوتاکس پیشانی

عوارض بوتاکس ابرو

استفاده از روشهای دیگر بی حسی از جمله تزریق ماده بی حسی بهیچ وجه توصیه نمی شود و ممکن است به ایجاد عوارض ناخواسته بینجامد. قبل از تزریق بایستی ویال بوتاکس به مقدار مناسب در محلول سرم نمکی قابل انفوزیون حل شده و آماده تزریق شود.
در این مرحله بایستی توجه داشت علی رغم میزان بسیار کم سرم مورد نیاز برای حل کردن بوتاکس(در حدود یک سی سی ) ، ضروری است باقی مانده سرم دور ریخته شود و یا به مصرف دیگری مثل شستشوی موضعی بینی قرار گیرد و در روزهای آینده مجددا مصرف نشود.از طرفی پس از آماده سازی بوتاکس و حل کردن در سرم برای استفاده بهینه از آن مدت محدودی وجود داشته و پس از این مدت ، اثر گذاری بوتاکس بسیار محدود خواهد بود و بایستی در همان ساعات اولیه مصرف شود.
تزریق بوتاکس صورت و بوتاکس یا همان لیفت ابرو  با سر سوزن های بسیار نازک وظریف (سوزنهای انسولین ) انجام می شود و مقدار ماده در هر تزریق بسیار کم است ، بنابراین معمولا درد تزریق قابل تحمل بوده و شدید نمی باشد.

محل و عمق هر تزریق و زاویه ی ورود سوزن درمیزان  تاثیرگذاری و پیشگیری از عوارض بسیار اهمیت دارد و برای تزریق صحیح بوتاکس ضروری است پزشک از آناتومی و کارکرد کلیه عضلات صورت ، آگاهی و اطلاع کافی داشته  و با روشهای تزریق در هر عضله آشنایی و تجربه لازم را داشته باشد . در اولین تجربه ی هر بیمار بهتر آن است که مقدار و محل های محدودتری برای تزریق بوتاکس انتخاب شوند و با احتیاط بیشتری اقدام شود تا در صورت بروز واکنش های نابجا این عوارض قابل کنترل باشند.

به طور کلی عوارض بوتاکس ابرو:

قرمزی و تورم
معمولا بعد از هر جراحی قرمزی و تورم در ناحیه مورد نظر ایجاد میشود که بعد از گذشت چند ساعت برطرف خواهد شد. اینکه قرمزی چقدر باشد بسته به مقدار مواد تزریق شده و ضخامت سورن میباشد. 
برای برطرف کردن قرمزی و تورم از کمپرس یخ استفاده کنید. 

سردرد 
بیشترین عوارض بعد از بوتاکس سردرد و قرمزی است؛ یعنی 15 درصد از مراجعه کنندگان این عوارض را دارند. استرس و علت های دیگر میتوانند موجب سردرد بعد از بوتاکس ابرو باشد. 

عفونت
در برخی از جراحی های به دلیل استریل نکردن محل جراحی ممکن است موجب عفونت محل شود اما در لیفت ابرو این اتفاق دیده نشده است. 

واکنش‌های کولینرژیک
این واکنش موجب خشک شدن دهان و چشم میشود که دلیل آن استفاده از سم بوتولینوم نوع B میباشد؛ در صورتی که باید از نوع A استفاده شود. 

کبودی
به دلیلی اینکه برخی از متخصصان نمیتوانند محل های عروق خونی را به خوبی تشخیص دهند، ممکن است عروق های خونی سوراخ شوند و موجب کبودی شوند. بنابراین قبل از کشیدن ابرو و جوانسازی حتما یک متخصص با تجربه را انتخاب کنید. 

لیفت ابرو چیست ؟

لیفت ابرو جراحی زیبایی ابرو میباشد که در آن جراح متخصص زیبایی ابتدا قست هایی از ابرو که افتاده هستند را در نظر گرفته و آنها را با تیغ برش میزند تا چربی و یا پوست اضافه آن جدا شود . این جراحی با بیحسی و یا با بیهوشی انجام می‌گیرد. 

ماندگاری لیفت ابرو

ماندگاری لیفت ابرو بین 3 الی 5 ماه است. هزینه بوتاکس ابرو نیز همانند سایر انواع تزریق بوتولونیوم به عواملی از جمله میزان ماده تزریقی ، مهارت و تجربخ پزشک معالج و تعداد نواحی و دفعات تزریق بستگی دارد.

خطوطی که رویش پیشانی و بین دو ابرو ایجاد می شود ناشی از اخم است که تاثیر منفی روی عضلات بین ابرو دارد. بوتاکس ابرو و پیشانی تا حد زیادی می توانید این چروک را کاهش دهد و صورتی جوان تر به شما هدیه دهد. بعد از گذشت 4 الی 5 ماه جهت ترمیم بوتاکس ابرو پیشانی باید به پزشک خود مراجعه کنید تا از بازگشت چروک ها جلوگیری کنید.

موارد کاربرد بوتاکس ابرو و پیشانی

چروک و افتادگی پیشانی و ابرو 
افتادگی پوست پلک بالا
حالت خشونت یا ناراحتی پیشانی و ابرو

از دیگر روش های غیر جراحی برای کاهش چین و چروک ابرو و بالا کشیدن ابرو می توان به لیفت ابرو اشاره کرد.

بالا کشیدن ابرو با بوتاکس ابرو 

تزریق بوتاکس ابرو باعث می شود تا بخشی از عضلات پیشانی که باعث افتادگی پیشانی و ابروی شما می شود فلج شده و شاهد کاهش خط اخم و بالا کشیدن ابرو خود باشید. مواد تزریقی بوتاکس ابرو با فلج عضله پیشانی و ابرو شما می تواند ابروی شما را به صورت موقت بالا برده و فرم زیبایی را به چهره شما ببخشد.
لیفت و بوتاکس تنها چین و چروک ناحیه خط اخم شما را کاهش نمی دهد بلکه تاثیر بسیاری در بالا کشیدن ابرو شما دارد. مدت زمانی که طول می کشد تا شاهد نتایج تزریق باشید بین 3 روز الی 2 هفته است و ماندگاری بوتاکس ابرو نیز تا 4 الی 6 ماه خواهد ماند. از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

از لمس ناحیه تزریق پرهیز کنید.
از فعالیت های سنگین تا 24 ساعت جلوگیری کنید. 
از یخ برای کاهش ورم بعد از تطریق بوتاکس ابرو استفاده کنید. 

هزینه بوتاکس ابرو با توجه به انتخاب پزشک جراح زیبایی، مقدار واحد تزریقی و ناحیه مورد نظر متغیر است. 

بوتاکس دور چشم

قرار گرفتن در معرض نورخورشید ، خندیدن ، افزایش سن از عوامل چروک دور چشم است. برای کاهش و جلوگیری از روند سریع چروک دور چشم ، از تزریق بوتاکس دور چشم استفاده می شود این عمل با کمتر شدن قدرت انقباض عضلات اطاف چشم که باعث ایجاد چین و چروک می شوند عمل می کند.
این عمل نیازی به استفاده از مواد بی حس کننده ندار و تنها ممکن ایست اندکی سوزش در محل تزریق که عمدتا در اطراف چشم و مقداری بالاتر از ابرو می باشد ایحاد می کند.
باید توجه داشت بعد از تزریق بوتاکس تا مدت چند ساعت از درازکشیدن و مالین محل تزریق خودداری گردد اثر تزریق بوتولونیوم اطراف چشم تامدت سه الی چهار ماه باقی می ماند اما پس از چین و چروک ها به تدریج نمایان می شند و نیاز بع ترمیم دارند.

دیسپورت چیست؟

حتما برای کسانی که در جسجوی واژه بوتاکس ابرو هستند واژه همچون بوتاکس دیسپورت یا سایر مشتقاتی که از سم بوتولونیوم ایجاد میشود آشنا و مشهود بوده است.دراین بند به برسی دیسپورت و مسائل مربوط به آن می پردازیم.
ماده اصلی دیسپورت (DYSPORT) مانند بوتاکس از سم حاصل از یک نوع باکتری که پیش تر به آن اشاره شد ایجاد می‌‌شود و می‌توان گفت هر دو از یک منبع ایجاد می‌شوند. درخصوص نحوه تزریق دیسپورت می‌توان گفت این نوع تزریق دقیقا مانند تزریق بوتاکس انجام می‌گیرد و در موضع مورد نظر عمل تزریق انجام می‌گیرد. دیسپورت پس از تزریق در فضای اطراف محل منتشر شده و عملا به خاطر همین خاصیت مقدار تزریق دیسپورت از تزریق بووتاکس کمتر است. از جمله تفاوت‌های دیگر این دو نوع جراحی زیبایی  صورت محبوب می‌توان به بیشتر بود ماندگاری بوتاکس دیسپورت از بوتاکس اشاره نمود. امروزه برندهای بیشماری با تولید انواع مواد حاصله از سم بوتولونیوم سعی در جذب بازار داغ تزریق بوتاکس دارند. با اینکه دیسپورت ابتدا تولید کشور انگلستان بوده اما امروزه شاهد قدرت نمایی برندهای کشورهایی مانند دیسپورت کانادایی نیز هستیم.

مصپورت چیست ؟

این برند ساخت کشور ایران، دارای تائیدیه سازمان بهداشت غذا و دارو ایران است. خطوط و چین و چروک های بین ابروها و پیشانی را به طور موقتی از بین می‌برد. ماندگاری مصپورت 4 تا 6 ماه می باشد. 

بوتاکس ابرو و مژه

علاوه بر بوتاکس ابرو یکی دیگر از روش های زیبایی بوتاکس مژه است که بوتاکس ابرو و مژه با هم میتواند زیبایی بی نظیری را در صورت ایجاد کند. اسم دیگر بوتاکس در سالن های آرایشی لیفت مژه میباشد.

بوتاکس مژه در واقع یکی از روش های تقویتی و زیبایی است که معمولا همراه با لیفت مژه انجام میشود. لیفت مژه در واقع حالت دادن به ریشه مژه هاست که بعد از آن از بوتاکس مژه در صورت تمایل استفاده میشود.

بوتاکس شامل موادی مانند روغن آرگان، کراتین، آمینو اسیدها و پروتئین میباشد که برای تقویت و مقاوم سازی مژه ها مناسب است یکی از نکات مثبت بوتاکس مؤه این است که بوتاکس موجب ضخیم شدن و حجم گرفتن مژه ها میشود.

بوتاکس صورت

رفع افتادگی ابرو با بوتاکس

زمانی که سن بالاتر میرود افتادگی ابرو نیز بیشتر میشود و این اتفاق برای همه ما پیش می آید. دلیل افتادگی ابرو شل شدن و از دست رفتن استحکام عضلات ابرو میباشد که برای درمان آن راه هایی وجود دارد از جمله ؛

لیفت ابرو
لیفت ابرو جراحی زیبایی است که در ان روی قسمت های اصافه ابرو و زیر ابرو برش هایی زده میشود تا جدا شوند و این روش ماندگاری بالاتری دارد اما چون ممکن است جلوه مصنوعی به وجود آورد افراد کمتری به سراغ آن بروند. 

بوتاکس ابرو
در این روش پر طرفدار در انتهای ابرو بوتاکی تزریق میشود و ابرو به سمت بالا کشیده میشود و این روش برای افراد بالای 18 سال به کار برده میشود. 

اقدامات قبل و بعد لیفت ابرو
همانظور که میدانید قبل و بعد از هر جراحی زیبایی اقداماتی وجود دارند که برای بهتر جواب گرفتن از عمل زیبایی حتما باید انجام شوند در ادامه به نکات قبل و بعد لبفت ابرو اشاره شده است؛

نکات مهم قبل از بوتاکس ابرو
در صورتی که می خواهید بهترین نتیجه را از تزریق بوتاکس ابرو و صورت خود داشته باشید نیاز است تا اقدامات قبل از عمل تزریق بوتاکس را به درستی رعایت کنید.
– دو هفته قبل از عمل تزریق بوتاکس صورت از مصرف داروهای مسکن مانند بروفن و آسپرین خودداری نمایید.
– دوهفته قبل از عمل زیبایی بوتاکس از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی جدا خودداری کنید.
– در روز تزریق بوتاکس از آرایش خودداری کنید.
– در صورتی که بیماری خاص قبلی دارید حتما با پزشک جراح زیبایی مطرح نمایید.

نکته : انجام بوتاکس برای بانوان باردار خطر دارد. تزریق بوتاکس خود را به بعد از زایمان موکول کنید.

مراقبت های بعد از بوتاکس

داشتن پوستی صاف حق طبیعی هر انسانی است. امروزه افراد برای داشتن چهره ای شاداب تر و جوان تر از روش های مختلفی استفاده می کنند. یکی از روش های متدوال ، سریع و تضمینی انجام تزریق بوتاکس صورت است. بیماران بعد از عمل تزریق بوتاکس به هر ناحیه از صورت ، چانه ، پیشانی و … نیاز دارند تا مراقبت های لازم را جهت بهبودی هرچه سریع تر انجام دهند. لازم به ذکر است که ورم تا چند ساعت بعد از انجام این عمل طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. پس از تزریق بوتاکس مواردی وجود دارند که بایستی توسط بیمار رعایت شوند :

حداقل تا یک شبانه روزاز ماساژناحیه تزریق شده اجتناب شود. اینکار می تواند موجب منتقل شدن ماده تزریق شده به نواحی مجاور و افزایش خطر بروز عوارض ناخواسته شود.
از فعالیت بدنی سنگین در روزهای ابتدایی بعد از تزریق امتناع کنید.
حرکت دادن ارادی عضلات صورت مانند اخم کردن و بالا کشیدن، در روزهای اول توصیه می شود و می تواند باعث تاثیر پذیری بهتر بوتاکس ابرو بشود.
بهتر است از دراز کشیدن و خوابیدن در بستر تا چند ساعت (حداقل چهار ساعت) پس از تزریق ، اجتناب شود و در شب اول بهتر است زیر سر بلندتر از معمول باشد.
تا یک روز از استحمام اجتناب شود.و پس از آن نیز تا مدتی از شستن صورت با آب بسیار داغ پرهیز کنید.
تا دوهفته از حمام بخار ، سونا و قرارگرفتن در نور شدید آفتاب و سولاریوم پرهیز کنید.
در صورت عدم بروز اثرات بوتاکس نگران نباشید. این اثرات معمولا بعد از سه تا پنج روز ظاهر شده و تا چهارده روز پس از تزریق کامل می شوند.
در صورت بروز هر عارضه ای به مطب مراجعه بفرمایید و یا تماس تلفنی بگیرید.

ترمیم بوتاکس

جراحی های زیباییی مانند بوتاکس نیاز به ترمیم دوره ای دارند. بعد از گذشت 6 ماه از تزریق بوتاکس ابرو و دیگر نواحی صورت نیاز است تا به پزشک جهت ترمیم و جلوگیری از بازگشت چین و چروک ها مراجعه کنید. هزینه ترمیم بوتاکس ابرو و ترمیم بوتاکس خط اخم با توجه به دز و تجربه پزشک محاسبه می‌شود. برای اطلاع از هزینه ترمیم بوتاکس ابرو و دیگر نقاط صورت با مطب دکتر دوغایی مقدم تماس بگیرید تا مشاوره های لازم در این مورد را به شما ارائه دهند.

بوتاکس ابرو

شرایط تزریق بوتاکس

برای تزریق بوتاکس از جمله تزریق بوتاکس ابرو نیاز است تا فرد مراجعه کننده از نظر سلامت مورد بررسی قرار گیرد و آزمایش هایی قبل از تزریق انجام دهد و یا در صورت وجود شرایط زیر، با پزشک خود صحبت کند. 

افرادی بالای سن زیر 18 سال
عدم ابتلا به عفونت تبخال
فرد مراجعه کننده دچار بیماری های خاص از جمله بیماری قلبی، ام اس و… نباشد
فرد مراجعه کننده در دوران بارداری و شیردهی نباشد. 
کاندیدای مناسب بوتاکس ابرو

این روش هم برای زنان و هم برای مردان بالای 18 سال مناسب است، البته افرادی که میخواهند چین و چروک صورتشان را از بین ببرند.

دلیل اصلی انجام این کار بالا بردن ابرو و واضح نشان داده زیبایی چشم و ابرو میباشد .این جراحی همراه با جراحی های دیگر مانند بلفاروپلاستی انجام میشود ؛ این جراحی نیز برای کات کردن چربی های اضافه پلک بالا و پایین استفاده میشود. 

یاد آوری میشود که بوتاکس ابرو برای خانم های باردار و یا در حال شیر ده اصلا پیشنهاد نمی شود زیرا سم موجود در بوتاکس ممکن است به جنین مادر آسیب برساند.

هزینه بوتاکس ابرو و لیفت ابرو

قیمت و هزینه بوتاکس صورت و بوتاکس ابرو با توجه به ناحیه تزریقی متغیر است. از عوامل تاثیر گذار در قیمت بوتاکس می توان به اندازه ناحیه ، دز مورد نیاز برای تزریق ، میزان عمیق بودن چروک ناحیه و همچنین مهارت پزشک مورد نظر اشاره نمود. همچنین مهم است که پزشک شما از چه برندی برای تزریق استفاده می کند.

خط اخم بسیار عمیق است و برای از بین بردن چروک بین دو ابرو نیاز است تا از واحدهای بیشتری برای تزریق استفاده کرد بنابراین قیمت بوتاکس ابرو بیشتر است. برای اطلاع دقیق از تعرفه انجام بوتاکس ابرو و صورت با مطلب دکتر مهران دوغایی مقدم تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را به شما عزیزان ارائه دهند.

جراحی دکتر مهران دوغایی مقدم
دکتر مهران دوغایی مقدم

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

جراح زیبایی صورت و بینی