لیفت ابرو ، بازگشت به جوانی با روشی ساده

لیفت ابرو یک فرایند زیبایی است که در آن ابروها با استفاده از روش‌های مختلفی مانند جراحی یا فناوری ‌های غیرجراحی ، به شکل و موقعیتی دلخواه قرار می‌ گیرند. به طور کلی ، لیفتینگ ابرو برای افرادی مناسب است که مشکلات ابروها قابل توجه باشد. در این افرادابروها بدلیل عوامل طبیعی یا شرایط خاص دچار تغییر شکل شده ‌اند ، مانند: پیری ، صدمات فیزیکی ، ژنتیک ، بیماری‌ها و غیره. قبل از تصمیم‌گیری درباره لیفت ابرو، بهتر است با یک متخصص زیبایی مانند یکی از بهترین جراحان زیبایی تهران دکتر مهران دوغایی مقدم صحبت کنید تا نظرات و پیشنهادات تخصصی شان را دریافت کنید.

 

لیفت ابرو در تهران - دکتر دوغایی مقدم

 

لیفت ابرو چه مشکلاتی را حل میکند

برخی از این مشکلات عبارتند از:

  1. افتادگی ابروها : با گذشت زمان و به علت عوامل مختلف ابروها می ‌توانند دچار افتادگی شوند و حالت طبیعی و شاداب خود را از دست بدهند. با استفاده از بالا کشیدن ابرو ، می ‌توان ابروها را بالا برد و شادابی طبیعی آنها را بهبود بخشید.
  2. ترمیم شکل ابروها : در صورت وجود ناهنجاری ‌هایی مانند فلج عصب صورتی ، با کمک لیفت ابرو در تهران می‌ توان شکل آنها را ترمیم و ساختار مناسبی به آنها داد.

لیفت کردن ابرو برای چه افرادی مناسب است ؟

لیفت ابرو برای افرادی که در اثر افزایش سن دچار افتادگی ابروها شده اند مناسب است . در این افراد لیفتینگ ابرو را می توان به تنهایی و یا همراه با دیگر جراحیهای جوانسازی صورت مثل جراحی پلک(بلفاروپلاستی)، لیفت صورت ،تزریق چربی و … انجام داد. از طرفی در برخی از افراد به علت ژنتیکی ابروهای بیمار از نوجوانی و جوانی حالت افتاده دارند که در این مواقع ضروری است جراحی بالا بردن ابرو در سنین جوانی انجام شود . گاهی بنظر افتادگی ابرو وجود ندارد و محل ابروها نرمال بنظر می رسند ولی صورت بیمار همیشه حالت اخم کرده، دارد. در این مواقع در واقع ابروها افتادگی شدید دارند ولی بیمار بطور ناخوداگاه با اخم کردن جلوی این افتادگی را می گیرد و این امر بسرعت منجر به ایجاد خطوط عمیق اخم پایدار در پیشانی خواهد شد در این شرایط لیفت ابرو در تهران باعث عدم نیاز به اخم کردن و صاف شدن چینهای پیشانی و ازبین رفتن خطوط اخم می شود .
پیش از اقدام به هرگونه روش جراحی یا تغییر در ابروها ، مراجعه به یک پزشک مجرب و متخصص توصیه می ‌شود تا مناسب ‌ترین روش مطابق با نیازها و جوابگویی به تمام شرایط فرد تعیین گردد.

پروسه باال کشیدن ابرو به چه صورت است ؟

عمل لیفت ابرو یک (Eyebrow Lift) فرایند جراحی زیبایی است که هدف آن بالا کشیدن و فیکس کردن ابرو در شرایط جدید و بالاتر از آن حدی است که قبل از جراحی وجود داشته است. جراحی لیفت کردن ابرو به روشهای متعددی قابل انجام است ولی شایعترین روش لیفت اندوسکوپیک ابرو می باشد. در ادامه به توضیح فرایند لیفت آندوسکوپیک ابرو می ‌پردازم :

  • مشاوره : ابتدا شما با یک جراح زیبایی متخصص مشورت می ‌کنید. شما می‌ توانید نیازها و انتظارات خود را به او بیان کنید و او نیز شما را در مورد فرایند لیفت ابرو در تهران و احتمالات و نتایج آن آگاه می‌ سازد.
  • بیهوشی : قبل از شروع جراحی ، شما ممکن است طبق دستور پزشک بیهوش شوید. انتخاب نوع بیهوشی بستگی به ترجیحات شما و نظر پزشک دارد.
  • برش : پزشک معمولاً دسترسی به منطقه ابروها را باچند برش کوچک در ناحیه سر و در نقاط پوشیده شده با مو بر روی پوست ایجاد می ‌کند. این برش ‌ها معمولا در محل ‌هایی قرار می ‌گیرند که بعدا در اثر بازسازی و رستن موهای سر، مخفی می ‌شوند.
  • جا به جایی بافت : پس از برش ، پزشک بافت پوستی و ابروها را جابجا می ‌کند و ابروها را در جای مطلوب نگه می ‌دارد. این عمل باعث کشش بیشتری حول ابروها و ایجاد شکل و شمایل مطلوب ‌تر می ‌شود.
  • بستن برش ‌ها : پس از جا به جایی بافت ، برش ‌ها با نخ‌ های قابل جذب بسته می ‌شوند تا بهبودی سریع ‌تری برای محل برش ها فراهم شود.
  • بازیابی : پس از جراحی ، شما باید طبق دستور پزشک مراقبت کنید. این شامل استفاده از داروها ، محدودیت ‌های تماس با آب ، جلوگیری از تماس مستقیم با آفتاب و مراقبت از برش ‌ها و زخم‌ ها است.

روشهای دیگر بالا کشیدن ابرو نیز در موارد خاص کاربرد داشته و استفاده می شوند.برای مثال در آقایانی که رستنگاه موی سر بسیار بالا باشد و یا اصولا در ناحیه قدامی سر مو ندارند، بهتر است برش جراحی لیفت ابرو را بسیار پایینتر و درست در لبه ی ابرو و یا در چین های عمیق پیشانی داد و عمل جراحی را از آن طریق انجام داد. و در ببمارانی که همزمان تحت عمل جراحی پلک بالایی قرار می گیرند می توان از روش بالا بردن ابرو داخلی کمک گرفت و اصولا بدون برش دادن اضافی ، ابروها را از طریق همان برش پلک در بالاتر از مکان اولیه فیکس کرد.
مهم است که بدانید هر چند که لیفت ابرو یک جراحی رایج و امن است ، اما همیشه ریسک ‌هایی ممکن است وجود داشته باشد. قبل از تصمیم‌ گیری نهایی ، بهتر است با پزشک خود درباره تمام جنبه‌ های مربوط به جراحی مشورت کنید.

بالا بردن ابرو با نخ چیست؟

لیفت کردن ابرو با نخ یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است که با استفاده از نخ‌ های جذب پذیر و مجهز به قلابهای مخصوص ، ابروها را بالا می ‌برند و شکل دهی می ‌کنند. این روش برای بهتر شدن شکل ابرو و چهره و همچنین جلوگیری از نیاز به مصرف مداوم مواد آرایشی در زمینه ابرو مناسب است. اشکال این روش قابل برگشت بودن آن پس از چند ماه می باشد و فقط برای مدت نسبتا کوتاهی موثر خواهد بود.

لیفت ابرو برای چه افرادی مناسب نیست ؟

پروسه لیفتینگ ابرو نیز مانند سایر جراحی ها برخی محدودیت ها دارد که باید به آنها توجه نمایید. برخی از این موارد عبارتند از :

  • افرادی که در حال مصرف داروهایی مثل وارفارین (داروی ضد انعقاد خون) یا استریوئیدها (مانند پردنیزلون) هستند ، بهتر است قبل از لیفت ابرو در تهران با پزشک خود مشورت کنند ، چون ممکن است این داروها باعث خونریزی بیشتر شوند و عوارض جدی ایجاد کنند.
  • افرادی که در حین بارداری هستند یا در حال شیردهی ، بهتر است این پروسه را به تعویق بیندازند ، زیرا ممکن است عوارض و مشکلات جانبی برای جنین یا مادر ایجاد شود.
  • اگر افراد مشکلات پوستی خاصی مثل پسوریازیس یا لیکن پلان دارند ، بهتر است قبل از لیفت ابرو مشورت پزشکی بگیرند..

در هر صورت ، برای تشخیص صحیح و تصمیم‌ گیری مناسب ، پیشنهاد می شود با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

آیا می توان لیفت ابرو را همراه با جراحی های دیگر انجام داد ؟

بله ، می ‌توان لیفت کردن ابرو را با جراحی های دیگر ترکیب کرد. اغلب در جراحی لیفتینگ ابرو ، می‌ توان از روش ‌های دیگر جراحی زیبایی یا بازسازی صورت بهره برد. به طور معمول ، لیفت ابرو در تهران ممکن است با عمل بلفاروپلاستی پلک فوقانی و تحتانی، جراحی پروتز چانه ،تزریق چربی و بالاخره لیفت صورت ترکیب شود تا نتایج بهتر و ترکیبی از جمال صورت ایجاد شود.
نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که نتیجه هر نوع جراحی به روش ‌ها ، مهارت و تجربه جراح تکیه دارد. برای ترکیب بالا کشیدن ابرو با جراحی های دیگر ، مهم است که با یک جراح زیبایی معتبر و با تجربه که در همه ی این جراحیها تجربه مناسب داشته باشد، مشورت کنید تا بررسی دقیقی از نیازهای شما داشته باشد و راهنمایی صحیح را ارائه دهد.

ماندگاری لیفت ابرو چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری لیفت کردن ابرو به کیفیت جراحی بستگی دارد. جراحی بالا کشیدن ابروها ، یک روش دائمی لیفت است و برگشت ندارد. اما برخی روش‌های کم تهاجمی معمولا ماندگاری خود را بین 4 تا 6 ماه حفظ می کنند و پس از آن باید برای ترمیم اقدام کنید.

انواع روش ها و تکنیک های جراحی بالا کشیدن ابرو

لیفت کلاسیک: این روش که لیفت باز نیز نامیده می شود ، با یک برش در بالای پیشانی آغاز می‌شود. جراح مقداری از بافت و پوست پیشانی را برمی‌دارد و از خط رویش مو ، پوست را به عقب می کشد. به این ترتیب ، اثری از اسکار یا جای زخم دیده نخواهد شد.
لیفت آندوسکوپی: دراین روش چند برش در پشت خط رویش مو ایجاد می شود تا لوله آندوسکوپ برای مشاهده بافت و عضلات زیرین وارد شود. سپس ابزار مخصوصی به کار گرفته می شوند و جراح بافت پیشانی را با استفاده از انها بالا می کشد و بعد ازاتمام کار ، برش ها را با بخیه می بندد.

لیفت ابرو برای بانوان باردار

به طور کلی ، باتوجه به حساس بودن دوره بارداری و لزوم اجرای نکات مراقبتی به منظور حفظ سلامت جنین و مادر ، توصیه اکید پزشکان به مادران این است که در طول دوره بارداری خود ، از انجام هر گونه اقدام برای جراحی های زیبایی و فرایند های زیبایی تهاجمی و غیر تهاجمی خودداری کنند.

لیفت‌ ابرو از چه سنی انجام می‌شود؟

افتادگی ابروها می تواند در اثر عوامل محیطی یا ژنتیکی رخ دهد. از این رو نمی توان سن ثابتی را برای انجام این فرایند زیبایی ، اعلام نمود. در برخی افراد به دلایل ژنتیکی ، افتادگی ابروها زود اتفاق می افتد و در نتیجه فرد لازم است برای این عمل ، در دهه های پایین زندگی خود اقدام کند. اما در صورتی که تاثیرات محیطی یا عوامل ناشی از بالا رفتن سن ، باعث پایین افتادن ابروها شده باشد ، اغلب داوطلبین در دهه های چهارم یا پنجم عمر خود برای لیفت ابرو اقدام می کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها