اقدامات قبل از جراحی بینی ، چگونه برای عمل آماده شویم ؟

قبل از هر کار زمینه چینی برای آن از هر چیز مهم تر است ، برای ساخت یک سازه یا برای آغاز یک پروژه تمام چیزی که نیاز دارید که از موفقیت تا حدودی اطمینان حاصل کنید این است که یک پایه برای هدف خود آماده نمایید. در عمل های زیبایی نیز این موضوع صدق می کند و برای مثال اقدامات قبل از جراحی بینی به روند مسیر بهبودی و پاسخ دهی آن کمک بزرگی می نماید. بنابراین نیاز است تا در انجام این اقدامات بطور صحیح کوشا باشید و از پزشک خود و منابع معتبر برای انجام صحیح و موثر آن کمک بگیرید. همانطور که بعد از عمل بینی بدن به رسیدگی نیاز دارد شما باید قبل از آن نیز به آن برسید و آن را آماده نگهدارید تا بتوانید به بهترین نتیجه ممکن دست یابید. شما می توانید ریز و درشت نکات مربوط به این مرحله از جراحی بینی را در این مقاله بیابید. شما می توانید بررسی ریز و درشت نکات مربوط به این مرحله از جراحی بینی را با راهنمایی های یکی از بهترین متخصصین جراحی گوش و حلق و بینی در تهران دکتر مهران دوغایی مقدم را در این مطلب بیابید.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی - دکتر مهران دوغایی مقدم

 

چک لیست اصلی اقدامات قبل از جراحی بینی

همانطور که متوجه شدید شما باید یکسری موارد را قبل از این پروسه رعایت نمایید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید به همین دلیل برای مدیریت بهتر، به صورت مرحله ای و مجزا به آنها خواهیم پرداخت. این موارد که قبل از عمل بینی به انجام میرسند از همه نظر بدن شما را آماده می نمایند.

رسیدگی و مراقبت از پوست

یکی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی مراقبت از پوست شما می باشد و باید به خوبی به آن رسیدگی کنید. در جراحی های زیبایی این بخش از بدن نقش بسیار پررنگی را ایفا می کند به همین دلیل باید آن را سلامت و پاکیزه نگهداریم تا مشکلی در روند پروسه ایجاد نشود. حال چگونه باید رسیدگی به پوست را به درستی انجام دهیم. موارد اولیه برای مراقبت از پوست به طور کلی شست و شوی روزمره پوست در صبح و عصر ، استفاده از مرطوب کننده های مناسب و کرم های ضد آفتاب با SPF 30 می باشد. شما باید در هر صورت چه روزی که زیاد در زیر نور خورشید هستید چه یک روز عادی از ضد آفتاب ها استفاده نمایید تا پوست را سالم نگهدارید. این مورد می تواند به ماندگاری نتیجه عمل شما نیز کمک کند و نتیجه را به بهترین شکل ممکن حفظ نماید.

پیروی از یک سبک زندگی سالم

به طور کلی در یک مدت طولانی بعد از جراحی یا یک هفته قبل از آن بهتر است زندگی سالمی داشته باشید و چه از نظر سلامت و چه بهداشتی در بهترین حالت خود باشید ؛ زیرا یکی از مهمترین موارد از اقدامات قبل از جراحی بینی می باشد. دلیل آن نیز این است که یک مشکل یا بیماری کوچک مانند یک ویروس ساده سرما خوردگی می تواند برای شما خطرناک باشد و در نتیجه پروسه عمل شما را به عقب خواهد انداخت. به همین دلیل باید حواس خود را جمع کنید تا هرگونه بیماری را به موقع تشخیص دهید و آن را درمان نمایید تا در پروسه جراحی شما مشکلی ایجاد نشود.

برنامه ریزی و آماده شدن برای اقدامات قبل از جراحی بینی

یکسری موارد وجود دارد که قبل از جراحی باید هماهنگی برای آنها صورت گیرد تا در زمان جراحی آماده باشید. به عنوان مثال شما باید از قبل با کارفرما یا مدیر خود هماهنگ کنید که نیاز به مرخصی برای مدتی دارید تا در خانه به استراحت بپردازید. همچنین نیاز است تا قبل از مراجعه و انجام عمل با یک فرد مورد اعتماد خود هماهنگ کنید تا در برخی موارد مانند رفت و آمد و کمک در برخی فعالیت ها برای چند روز اول بعد از جراحی در کنار شما باشد. لازم است بدانید که این فرد باید یک شخص بالغ و مورد اطمینان شما باشد و توانایی رانندگی و مراقبت از بیمار را داشته باشد تا بدون مشکل به شما کمک کند .

غذا و داروها

شما نیاز دارید تا قبل از جراحی از هر نظر بدن خود را سالم نگهدارید تا در طول دوره نقاهت کار ساده تری داشته باشید و نتیجه بهتری از عمل خود دریافت نمایید. به همین دلیل باید تا یک دوره چند هفته ای قبل از جراحی رژیم غذایی سالمی را داشته باشید و مواد غنی و مورد نیاز را به بدنتان برسانید. گرفتن رژیم لاغری در طول یک ماه مانده به جراحی ایده خوبی نیست و بایستی از آن اجتناب کنید. اگر بعد از جراحی تنها خواهید بود و کمک ندارید، بهتر است در روزهای قبل از جراحی وعده های غذایی سالم و آماده را تهیه کنید. در صورتی که قبل از عمل چند وعده غذا آماده کرده باشید در روزهای نخست که حال مساعدی ندارید مشکل آماده سازی غذاها را نخواهید داشت.

موارد مضر در اقدامات قبل از جراحی بینی

برخی افراد عادات و مصارف مضری دارند که به بدن آنها آسیب میرساند مهمترین این عادات مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی هستند. در صورتی که دخانیات مانند سیگار مصرف می کنید یا نوشیدنی های الکلی استفاده می نمایید باید آنها را قبل از جراحی کنار بگذارید. دلیل آن این است که مصرف هر گونه محصول حاوی نیکوتین مانند سیگار و هر مقدار از الکل باعث می شود تا روند بهبود در بدن فرد مختل شود ؛ زیرا این موارد توانایی بازیابی بافتهای آسیب دیده و زخم ها را از بدن شما میگیرند یا آن را کند می کنند.

آزمایشات و داروهای ممنوع

به طور کلی نیاز است تا قبل از جراحی بینی کلیه اطلاعات را درباره بدن خود و احیانا هر نوع بیماری زمینه ای که به آن مبتلا هستید را در اختیار پزشکتان قرار دهید. بر این اساس پزشکتان یک سری آزمایشات خاص را برایتان تجویز می کند که بایستی این آزمایشات را انجام دهید. این تست ها ضروری هستند و نتیجه آنها باید قبل ازعمل توسط پزشکتان مورد بررسی قرار گیرد و بخشی از تایید صلاحیت شما برای انجام این جراحی با استفاده از این آزمایشات صورت میگیرد. به همین دلیل یکی از مواردی که باید در اولویت اقدامات قبل از جراحی بینی قرار گیرد، انجام این تست ها می باشد.

در صورت وجود اختلال قابل توجه در پاسخ آزمایشات ممکن است جراح، شما را برای گرفتن مشاوره تخصصی نزد یک پزشک متخصص دیگر بفرستد.بهتر است هر چه سریعتر به پزشک مورد نظر مراجعه کنید تا در صورتی که نیاز به شروع درمانی باشد،زودتر رژیم درمانی شروع شود. اگر سن شما بالای ۴۵سال باشد و حتی درصورتیکه هیچ گونه علامت و سابقه بیماری قلبی ندارید، باز هم انجام مشاوره قلب و عروق ضروری است و بایستی در اسرع وقت آن را انجام بدهید.

قبل از عمل جراحی نبایستی برخی از داروها و مواد غذایی استفاده شوند؛ زیرا می توانند مشکل ساز باشند. پزشک شما قبل از آغاز پروسه با شما در رابطه با داروهای مصرفی شما صحبت می نماید و در رابطه با آنها شما را راهنمایی می کند و به شما خواهد گفت که برای اقدامات قبل از جراحی بینی چه دارویی باید کنار گذاشته شود. برخی از داروهایی که عمومی هستند و بطورشایعتری از آنها استفاده می شود وباید کنار گذاشته شوند عبارتند از :

  • آسپیرین
  • کلیه داروهای مسکن از جمله ایبوپروفن
  • ویتامین E
  • کلیه داروهای گیاهی

بهتر است از چهار روز قبل از جراحی، کلیه داروهای فوق قطع شوند. همچنین در صورتیکه برای تقویت حجم عضله، پودر پروتئین استفاده می کنید باید از یک هفته قبل آن را قطع کنید. در هفته منتهی به عمل جراحی از دمنوش هایی بجز چای سیاه استفاده نکنید و بخصوص دمنوش زنجبیل و دارچین می توانند باعث خونریزی بعد از جراحی شوند. تقریبا همه ی داروهای ضد درد بجز استامینوفن ریسک خونریزی بعد از جراحی را زیاد می کنند و به همین خاطر نباید در هفته ی عمل جراحی آنها را مصرف کنید و در مجموع بایستی پزشک خود را از هر دارویی که در هفته منتهی به عمل جراحی استفاده می کنید،مطلع کنید و به توصیه های پزشک خود عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *