جراحی بینی طبیعی یکی از جراحی های بینی است که در بینی انواع عمل های بینی طرفداران زیادی دارد و برای انجام آن باید به دنبایل جراح بینی طبیعی با تجربه باشید. در ادامه با عمل بینی طبیعی بیشتر آشنا خواهیم شد. 

جراحی بینی طبیعی چطور انجام می‌شود؟

در عمل بینی طبیعی مانند دیگر جراحی های بینی از دو روش بیهوشی و بی حسی استفاده میشود. انتخاب هر یک از این روش ها بسته به شرایط بیمار توسط پزشک تصمیم گیری میشود.

جراحی بینی طبیعی در صورتی که جراح بینی طبیعی به اندازه کافی تجربه داشته باشد کار سخت و پیچیده ای نیست و می تواند در کلینیک ها نیز انجام شود. 

برای انجام تغییرات مورد نظر در این جراحی ، پوست بینی کاملا از سطح بینی جدا میشود و براساس خواسته بیمار و تصمیم های نهایی پزشک ، تغییرات مورد نظر روی بینی انجام می گیرد. 

فرق  جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی

قبل از جراحی بینی حتما یک جلسه با جراح بینی خواهید داشت. در جلسه مشاوره حتما از شما پرسیده میشود که نوع جراحی بینی را انتخاب کنید که بر طبق آن جراحی بینی طبیعی ، عروسکی و … را خواستار هستید. سپس می توانید تفاوت جراحی ها را از جراح بینی خوب بپرسید .

به طور مثال یکی از تفاوت های عمل بینی فانتزی و طبیعی در این است که زاویه نوک بینی و لب بالایی 105 درجه است که این نکته در علم زیباش اساسی تعریف شده است.

همچنینی در این جلسه دکتر، انتظرارات شما ، اندازه قوس و برآمدگی، اندازه سوراخ های بینی و .. را میپرسد.

نکات مهم برای رعایت عمل بینی طبیعی 

یک سری از نکات در عمل بینی طبیعی باید توسط جراح بینی بینی رعایت شود تا این عمل به خوبی بتواند خود را نشان دهد از جمله؛

طبیعی بودن پره های بینی و تقارن آنها

چون در جراحی بینی فانتزی پره های بینی نیاز به تغییرات زیادی دارند تا به بینی فانتزی تبدیل شوند در حالی که در بینی طبیعی پره های بینی باید کاملا طبیعی باشند و طوری به نظر نرسد که طرف مقابل شما با اولین نگاه متوجه جراحی بینی شما شود. 

برای ایجا بینی فانتزی، غضروف های موجود در بینی باید تغییرات زیادی روی آنها انجام شوند همچنین تقارن بودن پره ها در بینی فانتزی و طبیعی بسیار مهم است. حتما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از عمل بینی طبیعی حتما بهترین جراح بینی طبیعی را انتخاب کرده باشید.

نکات مهم در انتخاب جراح بینی خوب

مناسب بودن اندازه سوراخ های بینی 

یکی دیگر از موراد مهم در عمل بینی طبیعی و خوب، مناسب بودن اندازه سوراخ های بینی است. این در حالی است که در جراحی بینی فانتزی یا عروسکی اندازه سوراخ های بینی باید بسیار کوچک باشند که عروسکی بودن خود را حفظ کند و این سیار غیر طبیعی میباشد. 

سایز بینی طبیعی

در صورتی که بین اجزای صورت هماهنگی وجود داشته باشد، ظاهر فرد بسیار طبیعی و زیبا جلوه میکند. خوشبختانه در جراحی بینی طبیعی جراحی طوری انجام می شود که طبیعی بودن ظاهر فرد حفظ شود و با توجه به استاندارد صورت وی ، عمل طبیعی انجام شود. طبیعی بودن سایز بینی یعنی اینکه فاصله بینی تا پیشانی و پشت بینی تغییر چندانی نخواهد کرد.

قوز پشت بینی

این یکی از مهمترین دلایلی جراحی بینی طبیعی است که در این جراحی فرد فقط خواستار از بین رفتن قوز بینی خود میباشد و نه ایجاد قوس و یا برآمدگی بیش از حد بینی .

مزایای عمل طبیعی بینی

عمل بینی طبیعی نسبت به عمل بینی فانتزی مزایایی دارد که شامل موارد زیر است؛

 • مدت زمان عمل بینی طبیعی به نسبت کمتر است.
 • قو روی بینی از بین میرود
 • فرورفتگی در بینی ایجاد نمیشود
 • در سیستم تنفسی فرد مشکلی ایجا نمی شود
 • ظاهر طبیعی فرد همچنان حفظ میشود.
 • دوره نقاهت کوتاه تری نسبت به جراحی بینی فانتزی دارد.
 • عوارض کمتر جراحی بینی طبیعی 

هزینه عمل بینی طبیعی

هزینه عمل بینی طبیعی نیز مانند دیگر جرای های بینی به فاکتورهایی بستگی دارد از جمله ؛

 • تجربه جراح بینی 
 • محل انجام جراحی 
 • مقدار اصلاح های بینی 
 • آزمایش های جراحی 

جراحی زیبایی صورتلیفت ابرو